Poradniki

Magiczne książki na ten magiczny czas

Grudzień to miesiąc uwielbiany przez większość z nas. Często mówimy o nim „magiczny czas” i trudno z tym stwierdzeniem się nie zgodzić. Dla mnie to jest też jest ulubiony czas w roku.

Już tylko 3 tygodnie dzielą nas od wieczoru wigilijnego. Jak co roku w tym czasie, aż nastanie ten upragniony wieczór mamy swoje tradycje. Jedne z nich to jest czytanie książek dzieciom. Co roku kupujemy nowe i korzystamy z poprzednich jeśli przypadły dzieciom do gustu.

Jedną z ulubionych naszych książek świątecznych jest „Jak Winston uratował święta” Smitha Alexa T. Jest to opowieść o małej myszce, która wyrusza w magiczną podróż, podczas której musi dostarczyć przesyłkę przed Wigilią. Na każdy dzień począwszy od 1 grudnia do 24 grudnia przeznaczona jest jedna opowieść, aby czytanie zakończyć w Dzień Bożego Narodzenia. Oprócz niezwykłych historyjek dodatkowo jest zadanie do wykonania przez dzieci. Idealnie sprawdza się jako kalendarz adwentowy. Polecamy z całego serca.

Drugą książką, bardzo niezwykłą, ale w mojej ocenie przeznaczona jest dla starszych dzieci jest książka „Idą Święta! O Bożym Narodzeniu, Mikołaju i tradycjach świątecznych na świecie” Moniki Utnik-Strugała. Opowiada ta książka o tradycjach na całym świecie, ale dla mnie osobiście jest książką, z której można dużo się dowiedzieć. Sama z chęcią ja przeczytałam, bo nie wszystko wiedziałam. Czytaliśmy ja w listopadzie.

Obecnie nowością w naszej biblioteczce świątecznej jest książka „Kiedy przychodzi Święty Mikołaj?” Richarda Scarry. Książka nie jest długa jest przeznaczona na jeden wieczór. Opowiada ona jak mieszkańcy pewnego miasteczka nie mogą doczekać się Świąt Bożego Narodzenia i jednocześnie Pan Niezdarek wyrusza w podróż, aby odnaleźć Świętego Mikołaja. Czytaliśmy ją kilka razy, bo dzieci same o to prosiły.

Kolejną nowością w tym roku jest wspaniała książka, która zawiera jedną historyjkę na czas Adwentu. Jej tytuł brzmi „24 historyjki w oczekiwaniu na Gwiazdkę”. Atutem jest jej, że historyjki nie są długie i dzieci z ciekawością słuchają. Dodatkowo wiedzą, że jak książkę cała przeczytamy to przyjdzie Gwiazdor, a nic tak nie zmotywuje dzieci jak oczekiwanie na prezenty.

W tym roku pierwszy raz kupiłam książkę dla siebie, typowo świąteczną „Kraina zeszłorocznych choinek” Joanny Szarańskiej. Byłam dosyć sceptycznie nastawiona, ale mogę polecić. Fakt nie porwała mi serca, ale uważam, że stwarza klimat świąteczny. Jak ktoś lubi czytać, niech sobie kupi.

Dodatkowo kupiłam sobie świąteczną kolorowankę dla dorosłych „Świąteczny chillout kolorowanka dla dorosłych Midfullnes”. Jeśli chcecie się odstresować to polecam, mi pomaga 🙂

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *