Włochy

3 dni w Neapolu

Urok Neapolu tkwi w jego chaosie, klimacie i wąskich uliczkach oraz starych kamienicach. Ale Neapol ma także wiele miejsc do zaoferowania, które są ciekawe i pełne uroku

Zabytkowy Neapol

Neapol najlepiej zacząć zwiedzać od spaceru od w zabytkowej części miasta, przechadzając się wąskimi uliczkami i podziwiając architekturę. Czego nie można przegapić w Neapolu? Na pewno tętniącej życiem Via Toledo, gdzie skupione jest życie Neapolu.

Galeria Umberto I

Obowiązkowo trzeba zobaczyć Galerie Umberto I, która swoją architekturą zachwyca. Wypić tam espresso i delektować się chwilą.

Galeria Umberto I znajduje się praktycznie w samym centrum Neapolu. Budowlę zaczęto wznosić w latach 80tych XIXw. Zaprojektował ją Emanuele Rocco, nazwa zaś pochodzi od imienia króla włoskiego Humberta I (Umberto I).

Neapol stolicą zamków

Jednymi z największych zabytków w Neapolu są tutejsze zamki i pałace. Kilka z nich trzeba koniecznie zobaczyć. Jednym z nich jest Castel Nuovo jest on wizytówką miasta, wszystko to za sprawą charakterystycznego kształtu budynku i bujnej historii. Był królewską siedzibą zanim nie wybudowano bardziej wystawnego Palazzo Reale. Zamek przetrwał liczne oblężenia, spiski, kilka królewskich dynastii, a obecnie mieści się tutaj Museo Civico di Castel Nuovo.

Gdy wybierzecie się na spacer promenadą nad Zatoką Neapolitańską przed Waszymi oczami ukaże się kolejny ciekawy budynek – to Castel dell’Ovo, potocznie zwany też Zamkiem Jajecznym. Według legendy zamek swoją nazwę zawdzięcza poecie Wergiliuszowi, który rzekomo posiadał magiczne jajko. Po jego śmierci jajko zostało umieszczone w fundamentach, by dodatkowo wzmocnić budowę. Sam Castel dell’Ovo położony jest na malutkiej wysepce połączonej z Neapolem kilkudziesięciu metrową groblą. Z zamku roztacza się piękna panorama na miasta, dzieciom się bardzo podobało, biegały po schodach i oglądały wszystko tak jakby rozumiały wszystko.

My odwiedziliśmy tylko dwa zamki, bo z dziećmi nie dało więcej. I tak wyczyn dla nich to był duży.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *