Izrael

Morze Martwe w Izraelu

Morze Martwe to miejsce, o którym myślę, że słyszał każdy. Dlaczego to morze jest tak wyjątkowe? Charakteryzuje się ono bardzo wysokim zasoleniem, przez co osoby, które nie potrafią pływać unoszą się na wodzie.

Tak na prawdę, to nie jest morze tylko jezioro gdyż Morze Martwe to bezodpływowe jezioro położone w tektonicznym Rowie Jordanu. Gdy zanurzyłam rękę w wodzie to ma ona dość specyficzną konsytencję taką lepką i oleistą, a w smaku przypomina jakbyśmy zjedli łyżeczkę soli. Książki podają, że zasolenie Morza Martwego to 26%, czyli ponad 35 razy większe niż Morza Bałtyckiego (7%). Oczywiście przestrzegano nas, aby tej wody nie pić, ale chęć spróbowania była wyższa. W każdym razie nie polecam.

Spa dla ciała

Morze Martwe to idealne miejsce dla ciała. Kąpiele błotne są bardzo popularne i podobno poprawiają kondycje skóry. W luksusowych kurortach nad Morzem Martwym płaci się „grube” pieniądze za przyjemności na bazie błota z Morza Martwego.

W wieli miejscach w okolicy Morza Martwego można kupić różne kremy, balsamy z zawartością błota z Morza Martwego. W sklepach najczęściej oczywiście możemy znaleźć kobiety, a ceny kosmetyków czasami zwalają z nóg. Oczywiście nie byłabym sobą, gdybym nie kupiła czegoś do domu.

Ale najlepsze jest to, że na plaży są specjalne pojemniki z błotem, które są darmowe i można z nich korzystać. Po takiej terapii spa, skóra jest gładka i aksamitna. Podobno sama Kleopatra korzystała z tych zabiegów.

Podsumowanie

Oczywiście jestem na TAK. To obowiązkowy punkt programu i można z niego skorzystać zupełnie za darmo. Polecam plaże, na której można spokojnie się położyć. Nie jest ona za bardzo zatłoczona, co daje możliwość odpoczynku.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *