Izrael

Chrzest w rzece Jordan?

Rzeka Jordan jest najczęściej wspominaną rzeką w Biblii. Najważniejszym wydarzeniem dla chrześcijan związanych z tym miejscem jest chrzest Chrystusa. Według Biblii to właśnie tutaj Chrystus przyjął chrzest.

Krótka historia

Rzeka Jordan jest najważniejszą rzeką Palestyny to ona daje źródło wody pitnej. Główne źródło znajduje się w Libanie i prowadzi przez Jordanie, Syrię i Izrael. Teren wokół rzeki Jordan, na przeciwko Jerycha uważany jest za miejsce chrztu Chrystusa.

Po co warto tutaj zawitać

Każdy, kto chociaż trochę zna Biblię to powinien to miejsce kojarzyć. Chrześcijanie przyjeżdżają tutaj, aby przyjąć Chrzest Święty. Jest to dość specyficzny widok, bo zanim to zrobią kupują białe togi, które ubierają, a następnie wchodzą do wody i cali się zanurzają, łącznie z głową. Woda nie należy do zbyt czystych więc zapewnie nie trudno o jakąś wysypkę. W każdym razie ja osobiście nie odważyłabym się na ten krok. Gdy byliśmy to jedna rodzina na siłę próbowała ochrzcić w ten sposób dziecko. Widok był dość komiczny, bo dziecko za nic nie chciało wejść do wody nie wspominając, aby się całe zamoczyło. Rodzice oczywiście z całych sił próbowali namówić dziecko, aż w końcu ojciec siłą to zrobił. Pytanie brzmi po co? Czy tak to powinno wyglądać?

W każdym razie uważam, że warto tutaj zawitać po drodze jadąc na jakąś wycieczkę. My tutaj zawitaliśmy po drodze jadąc nad Morze Martwe. Natomiast specjalnie to nie widzę większego sensu, chyba, że ktoś jest mocnej wiary i czuje taką potrzebę, wtedy uważam, że chrzest w takim miejscu może być wspaniały.

Teren obok rzeki Jordan to pustynia, na której praktycznie nic nie ma. Wszystko jest otoczone drutem kolczastym, na którym są budynki, niektóre jakby zbombardowane, a inne w miarę dobrym stanie. Oczywiście wszystkiego pilnuje wojsko. Możemy także zakupić pamiątki, ale nie ma zbyt dużego wyboru, bo są dwa stoiska z pamiątkami. Jest możliwość kupienia także jakiejś przekąski.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *