Chorwacja

Opatija Perła Adriatyku

Jeśli szukacie połączenia wypoczynku z przygodą, chcecie skrócić sobie podróż z Polski i jednocześnie cieszyć się turkusowym morzem i cudownymi chorwackimi krajobrazami polecamy Wam wakacje na Riwierze Opatija. Oczaruje Was tu naturalne piękno romantycznych plaż, zatok i bardzo czystego, turkusowego morza oraz liczne stare miasteczka tego regionu Chorwacji.

Opatija położona jest w Zatoce Kvarnerskiej. Miasto jest nie tylko bogate historycznie, ale także jest miejscowością, która najdłużej świadczy usługi turystyczne w Chorwacji. Oczywiście także posiada szeroki wachlarz imprez oraz wydarzeń kulturalnych. Idealne miejsce wypadowe do zwiedzania Itrii, ale także Włoch.

Spędziliśmy w Opatiji tydzień i uważam, że to idealne miejsce na wypoczynek oraz zwiedzanie. Mamy ogrom wyboru plaż żwirowych, ale też betonowych na które można dojść pieszo, albo podjechać kawałek samochodem. My nigdy nie wybieramy plaż betonowych, bo ich nie lubimy. Sama miejscowość w sobie jest klimatyczna i idealna na spędzanie wspólnie rodzinnego czasu.

Co można zobaczyć w Opatiji

Promenada Lungomore

W Opatiji znajduje się niezwykła promenada. Uważam, że jest ona najpiękniejsza ze wszystkich na jakich do tej pory byłam. Możemy z niej podziwiać piękne widoki na góry i morzę, brak silnych wiatrów sprawia, że spacerowanie jest bardzo przyjemne. Promenada ma 12 km i prowadzi przez Volosko, Lungomare i Opatije.

Park Św. Jakuba i kościół Św. Jakuba

Jednym z ważniejszych punktów w Opatiji jest klasztor ze studnią, który znajduje się w parku Św. Jakuba. Park zbudowany jest w stylu angielskim i znajdziemy w nim bardzo dużo różnorodnych roślin, które pochodzą z różnych zakątków świata. Kościół Św. Jakuba zbudowany jest na fundamentach klasztoru Benedyktów. Między kościołem, a klasztorem znajduje się kamienna dzwonnica. 

Fontanna słońca i księżyca

Została zaprojektowana przez Hansa Rathautskyego w 1889 r.

Dziewczyna z mewą

Najczęściej jej postać ujrzymy na widokówkach czy folderach reklamowych Opatiji. Rzeźba jest symbolem tego miasta, a powstała dzięki rzeźbiarzowi Zvonka Cara w 1956 roku.

Podsumowanie

Myśle, że to idealne miejsce na wypoczynek. Opatija posiada także bogate zaplecze gastronomiczne czy rozrywkowe, więc dla każdego znajdzie się coś. My byliśmy całą rodziną i nikt nie narzekał, a wręcz przeciwnie, bo żałowliśmymy, że nie zostajemy dłużej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *