Polska

Polskie morze

Nasze Polskie morze budzi wiele kontrowersji.My mimo wszystko co roku odwiedzamy je. Czasami zdarza nam się nawet dwa razy w roku. To tradycja i jeździmy tam, aby się odstresować.

Nie będę ukrywać, że jest to nasz ulubiony kierunek, bo tak nie jest. Gdyby to miały być nasze jedyne wakacje w roku to gwarantuję, że nie wybralibyśmy tego kierunku nasz urlop.

Powodów jest kilka, dlaczego nasze polskie morze nie jest takie wyjątkowe i jego urok, mimo wszystko pryska. Oczywiście jednym z głównych powodów to brak gwarantowanej pogody. Nie wyobrażam sobie tygodnia lub dwóch z dwójką dzieci spędzić w pokoju hotelowym, bo będzie większość dnia padało. Doskonale pamiętam jedne z moich młodzieńczych wakacji, gdzie cały tydzień padało – tragedia. Kolejnym powodem to oczywiście ceny. Podliczając koszty dla czteroosobowej rodziny w hotelu plus jedzenie (w Polsce rzadko stosuje się ofertę all inclusive, bardziej spotykana jest opcja śniadań z obiadokolacjami) to cena jest kosmiczna za tą ceną możemy wybrać jedną z najtańszych zagranicznych wakacji w Bułgarii. My jak byliśmy w Bułgarii to wyszło taniej, a mieliśmy hotel 4* z all inculsive. Uważam, że tygodniowy urlop w Turcji czy w Grecji (nie wszystkie wyspy oczywiście, ale Kreta jest jedna z tańszych) możemy sobie pozwolić, czasami wystarczy dorzucić tysiąc złotych i mamy bajeczne wakacje.

Mimo tych wszystkich wad lubimy tam jeździć. Czas zimą czy latem spędzamy aktywnie. Nie nastawiamy się na plażowanie, więc staramy się szukać hoteli z basenem krytym, co daje możliwość zaangażowania dzieci.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *