Polska

Dlaczego warto wypoczywać nad morzem zimą ?

Zapewne zastanawiacie się co można robić zimą nad morzem i czy warto wybrać ten kierunek właśnie o tej porze roku. My co roku staramy się tam jechać. Przedstawię Wam kilka powodów dlaczego wybieramy ten kierunek zimą.

Smog

Pamiętam jak jednego roku wszyscy byliśmy przez dłuższy czas chorzy. Jak nie jeden to drugi i trwało to z kilka miesięcy. Postanowiliśmy w ferie wyjechać nad morze i się opłaciło. Po kilku dniach wszyscy wyzdrowieli – niektórzy nam nie wierzą, ale tak było. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu jest ważne, a mieszkając pod Poznaniem w okresie zimowym zdecydowanie taka forma rozrywki na świeżym powietrzu nie sprzyja. Będąc nad morzem można z tego korzystać do woli.

Jod

Najwyższe stężenie jodu nad morzem występuje późną jesienią i zimą. Jod jest niezbędnym mikroelementem potrzebnym do prawidłowego funkcjonowania tarczycy i układu odpornościowego. Niezwykle ważny jest także w procesie rozwoju psychicznego i fizycznego dzieci. To jest także powód, dlaczego akurat wybieramy zimę.

Cisza i spokój

W okresie zimowym jest zdecydowanie mniej turystów, co sprzyja spokojnym spacerom. W sezonie nie idzie dobrze przejść, więc po sezonie mamy do dyspozycji zdecydowanie więcej przestrzeni dla siebie.

Atrakcyjne ceny

Zdecydowanie to duży atut okresu zimowego. Ceny spadają często o połowę, więc to zachęca do odwiedzenia naszego polskiego morza. W sezonie ceny często powalają.

Bez korków

W sezonie często jest problem, aby szybko dojechać na celu. Pamiętam jak jednego roku latem jechaliśmy o 6 godzin dłużej niż normalnie. W samochodzie z dwójką małych dzieci było to nie lada wyzwanie. Zimą wsiadamy pod domem i wysiadamy dopiero na miejscu, więc szybko z okolic Poznania można dostać się nad morze.

Podsumowanie

Kiedyś byłam sceptycznie nastawiona do wyjazdu zimą nad morze. Długo trzeba było mnie namawiać. Po pewnym czasie dałam się namówić i nie żałuję tej decyzji. Polecam z czystym sumieniem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *