Polska,  Relacje z podróży

Morze Bałtyckie latem

Wakacje nad naszym morzem jest swego rodzaju wyzwaniem w mojej ocenie. Zastanawiam się jakie są plusy wyjazdu wakacyjnego nad nasze polskie morze. Może kończąc ten post przekonam się bardziej.

W każdym razie dla mnie wyjazd nad morze jest czymś w rodzaju tradycji. Lubię je na swój sposób. Ma swój niepowtarzalny klimat, który ciężko znaleźć poza granicami Polski. Wiem jedno, że cieżko byłoby mi się zdecydować na jedyne wakacje w Polsce, tym bardziej, że ceny nie zachęcają.

Zdecydowanym plusem naszego morzą są plaże. Są nieziemskie, piasek jest delikatny i miły, a plaże są szerokie i zachwycające. Niestety to jedyne plusy, ponieważ samo morze nie zachęca do kąpania. Zimna woda i wysokie fale zniechęcają. Ja osobiście nie pamiętam kiedy ostatnio weszłam do wody, dodatkowo jak zagłębimy się w temat czystości Morza Bałtyckiego to zapewne nigdy nawet w przeszłości bym do niego nie weszła. Nasze dzieci nigdy nie kąpały się w polskim morzu chociażby ze względu na temperaturę wody i fale.

Pogoda także często jest kapryśna. Rano wstajesz świeci słońce, a po godzinie pada – to realny problem niestety. Też wiatry nad samym morzem, nie zachęcają do plażowania, dlatego tak popularne stały się parawany. Chociaż my nigdy go nie posiadaliśmy, bo nie ma takiej potrzeby. Leżąc na plaży jest wystarczająco dużo parawanów, aby zostać ochronionym ;). Natomiast rozumiem istotną sprawę, jaką pełni funkcje parawan.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *