Bułgaria

Bułgaria Złote Piaski

Złote Piaski to kurort nadmorski w Bułgarii. Leży on blisko Warny i tam właśnie znajduje się lotnisko. Nazwa pochodzi od złotego piasku, który możemy spotkać odpoczywając nad morzem.

Złote Piaski przyciągają turystów sprzyjającymi cenami oraz pewną pogodą, ale także wyborem dużej ilości imprez. Miejscowość nie jest duża, można promenadą przejść ją w jakieś 1,5 godziny powolnym spacerem.

Na deptaku, który znajduje się na całej długości miejscowości znajduję się niezliczona ilość pamiątek, podróbek, zabawek – co byśmy chcieli to na deptaku to znajdziemy. Oczywiście ogrom turystów, gdzie w porze wieczornej nie idzie przejść – co mnie właśnie zniechęcało do wieczornych spacerów, a całość dopełniała głośna muzyka. Idąc deptakiem możemy nawet spotkać miniaturową wieżę Eflia.

Niestety nad morzem nie jest lepiej, bo większość plaży jest niestety płatna z leżakami, tylko małe odcinki są bezpłatne. Tak jak Bułgaria słynie z tanich cen, to tak leżaki na cały dzień były drogie, a nawet bardzo drogie, więc nie zawsze z nich korzystaliśmy szczególnie jeśli przychodziliśmy tylko na chwilę. Dowiedziałam się po powrocie z Bułgarii, że ceny leżaków w Złotych Piaskach należą do jednych z najwyższych w Europie.

Jaki hotel wybrać?

Bułgaria nie słynie z wybitnie dobrych hoteli, więc trzeba dobrze szukać. Polecam brać hotele 4 gwiazdkowe i 5-cio, szczególnie jeśli wybieramy się dziećmi. Hotele niższej kategorii mają to do siebie, że często można tam spotkać imprezowiczów, a wiadomo wybierając się z dziećmi nie tego szukamy. My byliśmy w Bułgarii dwa razy w hotelach 4 gwiazdkowych i nie narzekamy. Mieliśmy możliwość „odwiedzenia” hotelu niższej kategorii i było tam bardzo dużo młodych, a wiadomo młodość rządzi się swoimi prawami. Zapewne każdy z nas to pamięta.

Czy jest drogo

Jest to kurort wakacyjny, więc super tanio nie będzie, ale nie uważam, aby było drogo. Uważam, że ceny są zbliżone do naszych nad polskim morzem. Cena leżaków była kosmiczna, ale gdyby nie te leżaki to można liczyć na wakacje na poziomie cen nad naszym morzem.

Komu może się podobać w Złotych Piaskach

Z pewnością najbardziej spodobać się tu może osobom nastawionym na dobrą zabawę i nocne życie. Nie wyklucza to oczywiście spędzanie czasu dla rodzin z dziećmi – wystarczy wybrać odpowiedni hotel i spokój jest zagwarantowany. Mogę polecić Bułgarię dla wszystkich, którzy chcą miło spędzić czas za niewielkie pieniądze.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *