Lifestyle

Nauka pływania

Olga zawsze uwielbiała wodę, mogła siedzieć w niej od narodzin godzinami. Stwierdziliśmy, że to czas na naukę pływania. Ze względu, że nie chodziliśmy na basen regularnie we wczesnym dzieciństwie, dzieci nie potrafiły pływać.

Aleks niestety boi się wody. Próby jego nauki pływania niestety się nie powiodły. Trener, który tego próbował skapitulował. Stwierdziliśmy, że może to jeszcze nie ten czas.

Wybraliśmy naukę pływania indywidualnie, ze względu że Olga nie potrafiła pływać, a w grupie jakoś nie wyobrażam sobie, aby dziecko prawidłowo nauczyło się pływać.

Zajęcia indywidualne to strzał w dziesiątkę. Olga za każdym razem gdy idzie jest wniebowzięta, uwielbia to. Nauka na początku zaczęła się od oswajania z wodą, obecnie już jest na etapie utrzymywania się na wodzie. Jednocześnie uczy się prawidłowo pływać oraz nurkować.

Na lekcję Olga chodzi od roku, ale niestety ze względu na obecną sytuacje epidemiologiczną nie jest to ciągły rok nauki. Niestety bywały przerwy, myśle że gdyby nie one to potrafiłaby utrzymać się na wodzie zdecydowanie dłużej.

W każdym razie polecam zajęcia na basenie dla dzieci, jeśli oczywiście nie boją się wody i potrafią w młodym wieku słuchać instruktora, bo to podstawa.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *