Polska

Palmiarnia Poznańska

Palmiarnia Poznańska mieście się w przepięknym Parku Wilsona, który zamykany jest na noc. Powstała ona z inicjatywy Towarzystwa Upiększania, która obecnie zajmuje się terenem obecnego Łazarza.

Roślinność

Palmiarnia Poznańska jest jednym z najstarszych ogrodów tego typu w Polsce. Znajduje się tutaj 17 tys. roślin należących do 1100 gatunków. 

Akwarium

Oprócz bujnej roślinności możemy także tutaj znaleźć mnóstwo gatunków ryb, które znajdują się w akwarium. W 1922 roku w Poznańskiej Palmiarni powstało pierwsze publiczne akwarium w Polsce. Aktualnie akwarium eksponuje 37 zbiorników o pojemnościach od 1000 do 14000 litrów, a na zapleczu znajduje się dodatkowo około 100 akwariów hodowlanych. W akwarium można oglądać 170 gatunków ryb z różnych stron świata oraz około 40 gatunków roślin wodnych

Kawiarnia i sklepik

W środku palmiarni znajduje się urocza kawiarenka, z której można wejść z ulicy Matejki. Kolejną opcją jest wejście z Palmiarni z pawilonu III. Obecnie z powodu pandemii to przejście jest tymczasowo zamknięte, a kawiarnia serwuje jedynie tylko na zewnątrz.

Na przeciwko kasy znajduje się sklepik z pamiątkami, gdzie ceny oczywiście powalają z nóg. Niestety idąc z dziećmi to obowiązkowy punkt programu, bo jakoś nie potrafię być stanowcza, gdy gdzieś wychodzimy i odmówić dzieciom.

Oferta

Oprócz tego, że Palmiarnia ma do zaoferowania piękną oferta roślinną ma także sale konferencyjną 60 osób. Idealne miejsce na szkolenia i spotkania bussinesowe. 

Jest możliwość także wystaw. Pawilony Palmiarni Poznańskiej to doskonała sceneria dla różnorodnych wystaw – kwiatów ciętych (tulipany, chryzantemy), bonsai, zwierząt (rasowych kotów, kanarków, gołębi), sztuki (fotografia, rzeźba, ceramika, mozaika, gobeliny) oraz sztuki użytkowej i rzemiosła. Biletem wstępu na wystawę jest bilet wstępu do Palmiarni. Zainteresowanym osobom Palmiarnia udostępnia pawilony na wystawy.

Godziny otwarcia Palmiarni

Od 1 marca Palmiarnia jest otwarta dla zwiedzających:

  • od wtorku do soboty w godzinach 9:00-17:00 (kasa do 16:00)
  • w dni świąteczne i niedziele w godzinach 09:00-18:00 (kasa do 17:00)

Godziny otwarcia Parku Wilsona

Park Wilsona otwarty jest przez cały rok w godzinach od 5:00 do 22:00.

Ceny biletów

Palmiarnia Poznańska jest dla mnie znana od zawsze. Mimo, że nie jestem rodowitą poznaniańką to jestem wielkopolanką i do Poznania nie miałam, aż tak daleko.

  • normalny: 12,00 zł
  • ulgowy: 8,00 zł *
  • dzieci do lat 3.: wstęp bezpłatny
  • ulgowy: 2, 00 zł dla opiekuna grupy szkolnej oraz opiekuna osoby z niepełnosprawnością
  • ulgowy: 4,00 dla osób 60+ w każdy wtorek w ramach akcji „Wtorki Seniora”
  • ulgowy: 6 zł i normalny: 8 zł po okazaniu Poznańskiej Karty Dużej Rodziny

Do ulgi uprawnieni są: dzieci powyżej 3. roku życia, uczniowie szkół na podstawie ważnej legitymacji szkolnej, studenci oraz doktoranci na podstawie ważnej legitymacji studenckiej/doktoranckiej, uczniowie i studenci zagranicznych szkół na podstawie ważnej legitymacji ISIC, osoby z niepełnosprawnością na podstawie legitymacji lub orzeczenia, emeryci i renciści, posiadacze Poznańskiej Karty Turystycznej oraz Poznańskiej Złotej Karty Seniora.

Opłata za szatnię: 2,00 zł.

Zwiedzanie z przewodnikiem: 60 zł za grupę do 25 osób, obowiązuje rezerwacja 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *