Malezja

Kuala Lumpur co warto zwiedzić?

Stolica Malezji, która charakteryzuje się zachwycającą panoramą miasta. Drapacze chmur, które w ciągu dnia nie robią wrażenia, wieczorem zamieniają się w olśniewającą scenerię. Miasto jest ozdobione wieloma świątyniami i meczetami. Wszystko to sprawia, że malezyjska metropolia oferuje wielokulturowość  i prezentuje różnorodność architektoniczną. 

Co warto zobaczyć

Petronas Tower

Dwie wieże zaprojektowane przez Argentyńczyka Cesara Pelli. Każdy z wieżowców jest wysoki na 452 m posiadając przy tym 88 pięter. Te bliźniaki  stały się symbolem Kuala Lumpur i zostały okrzyknięte mianem najwyższej takiej pary na świecie. 

I teraz HIT! Wcale do nich nie dojechaliśmy… zbyt mocno pochłonęło nas zwiedzanie zakamarków miasta. Widzieliśmy je za to, z naszego hotelowego tarasu na 38 piętrze i to nam wystarczyło. Oczywiście jestem zdania, że warto podjechać i zobaczyć je z bliska, jeśli macie czas, w końcu nic to nie kosztuje. 

Płatną atrakcją jest wjazd do góry, by móc podziwiać panoramę miasta – koszt takiej przyjemności to 33 MYR (30 zł); dzieci, 80 MYR (76 zł); osoby dorosłe, 42 MYR (40 zł); osoby pow. 61 roku życia.

Park KLCC

Park, który znajduje się tuż obok Petronas Towers, podobno najlepsze miejsce do obserwacji oraz do chwili wytchnienia po zwiedzeniu miasta. 

Dzielnica Chinatown

Tętniąca życiem dzielnica jest warta spaceru jej niezwykle ciekawymi uliczkami. Odwiedzić można wiele budowli sakralnych czy lokalnych knajpek. Aby się dostać do dzielnicy, wystarczy dotrzeć do stacji Pasar Seni lub Masjid Jamek. Spacerując przez dzielnice możesz zobaczyć: 

  • Świątynię Sir Mahamariamman – podobno najstarsza świątynia hinduska w Malezji 
  • Świątynię Guandi  
  • Meczet Sułtana 

Wstęp do wszystkich jest bezpłatny. Obowiązkowe jest tylko stosowne ubranie. Jeśli takowego zapomnisz, to przy świątyniach za darmo rozdają chusty. 

Batu Caves

Będąc w Kuala Lumpur, grzechem byłoby ominąć Jaskinie Batu. Jest to kompleks jaskiń, który robie imponujące wrażenie. O jaskiniach zrobię osobny wpis.

National Mosque (Masjid Negara)

Pierwszy raz byłam w meczecie i zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Budowla jest nowoczesna chociaż myślałam, że będzie w bardziej przypominała taki prawdziwy meczet. Turyści mają wyznaczone dni w których mogą wchodzić, więc przed pójściem warto dowiedzieć się tej informacji.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *