Grecja

Przylądek Skinari i Błękitne Groty – Zakynthos

Przylądek Skinari i Błękitne Goroty zwiedziliśmy podczas jednego wypadu. Jedno i drugie jest niesamowite, a kolor wody który towarzyszy podczas tej wyprawy jest niesamowity.

Przylądek Skinari

Na przylądek Skinari (Schinari), leżący na północno-zachodnim krańcu wyspy, nie trudno się dostać. Do tego miejsca prowadzi jedna z głównych dróg oraz kilka drogowskazów. Pod nazwą Skinari kryje się tawerna usadowiona na klifie, latarnia morska i pobliskie Błękitne Groty (Blue Caves). Tawerna jest fajnym miejscem, z klimatyczną grecką atmosferą, a uwagę zwracają dwa wiatraki. Super pamiątką będzie zdjęcie pod biało-błękitnym wiatrakiem. 

Tawerna skrywa również genialną niespodziankę. Tuż przy knajpie znajduje się zejście po schodach na dół. Jest ono dość strome i mało osób decyduje się na zejście (a raczej powrotne podejście), my nie byliśmy wyjątkiem w upale ciężko o chęci na taką wycieczkę, ale widok wynagrodził mi wszystko.

Błękitne Groty (Blue Caves)

Błękitne Groty to malowniczy kompleks nisz wypłukanych w skałach, skalnych okienek i łuków tworzących mostki. Większe groty mają nawet swoje nazwy: Hirospilia, Papa czy Krimnos. Woda w tym rejonie ma fantastyczny niebieski kolor – stąd nazwa. Błękitne Groty zwiedza się podczas rejsu stateczkiem. Jest też możliwość zwiedzania dużym statkiem, ale one tylko podpływają, natomiast małe wpływają do jaskiń. My korzystaliśmy z tej pierwszej opcji. Dodatkowo jest możliwość snurkowania, co także skorzystałam z takiej możliwości.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *