Grecja

Żółwie Caretta na Zakynthos

Wiele osób, które przyjeżdża na Zakynthos właśnie po to, aby zobaczyć żółwie. Nie będę ukrywać, że dla mnie to był także istotny punkt zwiedzania.

Żółwie morskie Caretta-Caretta to druga atrakcja wyspy Zakynthos, po słynnej plaży wraku. Każdego dnia na plaże Parku Morskiego gromadzą się tysiące turystów, aby móc je obserwować w ich naturalnym środowisku. W zatoce Laganas można je bardzo łatwo znaleźć z dwóch prostych powodów: po pierwsze dlatego, że jest to miejsce, w którym rozmnażają się od kwietnia do sierpnia, a po drugie z powodu płytkiej głębokości morza, co pozwala na ich łatwą identyfikację.

Sposoby, aby zobaczyć żółwie Caretta-Caretta na Zakynthos:

Snorkeling

Ja właśnie w ten sposób miałam okazję zobaczyć żółwie w ich naturalnym środowisku. Zdecydowanie było to wyjątkowe przeżycie i polecam.

Kajak lub rower wodny

Zanim dotarłam na miejscu, aby posnurkować musiałam dopłynąć do niego. Przy okazji także miałam możliwość zobaczenia tych niezwykłych stworzeń. Jest to idealna opcja dla osób, którzy nie umieją pływać lub tego nie lubią.

Wycieczka

Ze względu na wiek dzieci została wybrana także opcja wycieczki, aby mogły także zobaczyć żółwie. W końcu o nich słyszały i z niecierpliwością czekały kiedy je zobaczą. Jak dla mnie jest to idealna opcja dla rodzin z dziećmi, ale jeśli ktoś chce poczuć prawdziwą aurę żółwi proponuję jedną z dwóch wyżej wymienionych opcji.

Marathonisi

Marathonisi jest nazywana Wyspą Żółwi, Żółwią Wyspą albo z angielska Turtle Island. Wszystkie te nazwy sugerują jej silny związek z żółwiami Caretta caretta. Żółwie Caretta caretta składają na plaży Marathonisi jaja. Jak można więc przypuszczać, w morzu okalającym wyspę, roi się wręcz od tych gigantycznych żółwi.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *