Grecja

Cameo Island – wyspa ślubów na Zakynthos

Każdy kto wybiera się na Zakynthos zapewne słyszałam o tej wyspie. Znana jest ona z mostu, który ją łączy z lądem, ale także z urokliwą niewielką plażą.

Wyspa Cameo znajduje się tuż przy miejscowości Agios Sostis, niedaleko Laganas na południowym wybrzeżu Zakynthos. Nawet jeśli, tak jak my, unikacie tłumów wielkich kurortów turystycznych, istnieją takie miejsca, które trzeba zobaczyć mimo wszystko. Właśnie takim miejscem jest Cameo.

Do wyspy prowadzi drewniany wąski mostek, który już sam w sobie wprowadza romantyczną atmosferę. Nic więc dziwnego, że ta wyspa jest często wybierana na miejsce ślubów lub na bajkowe zdjęcia.

Sama wyspa jest niewielka, wstęp do niej to koszt 4 euro od osoby (kasa znajduje się na wyspie po przejściu kilku schodów za mostkiem), ale w tej cenie mamy brelok z własnym zdjęciem, które jest robione po zakupie biletu.

Plaża jest kamienista, przy plaży znajduje się bar oraz drewniany pomost wychodzący na morze, na którym rozkładają się plażowicze z ręcznikami. Największą atrakcją tego miejsca są oczywiście powiewające na wietrze białe chusty wiszące na rozciągniętej linie pomiędzy skałami. Niby nic specjalnego, ale trzeba to zobaczyć na własne oczy, żeby stwierdzić, tak jak my, że to miejsce jest magiczne. Będąc w tym miejscu czujemy się po prostu jak w bajce.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *