Grecja

5 rzeczy, które koniecznie trzeba zobaczyć na Zakinthos

Zakinthos to zapewne jedna z większych perełek Grecji. Tutaj powstają często foldery reklamowe, które promują Grecję. Nie ma się czemu dziwić, bo wyspa potrafi zachwycić. Oferuja ona wiele możliwości, Ci którzy poszukują wrażeń zapewne ich doświadczą, bo wyspa przyciąga wielu turystów, którzy pragną zobaczyć pocztówkowe widoki.

Zatoka Wraku

Słynna Zatoka Wraku (Navagio Beach) stała się symbolem Zakynthos. Właśnie tutaj powstają słynne zdjęcia i to właśnie dla tego miejsca ludzie chcą odwiedzić tą wyspę. W końcu podobno to jedna najpiękniejszych plaż na świecie. Na niej znajduje się wrak statku, który pojawił się tam prawdopodobnie w latach 80. XX. wieku.

Zakynthos czyli stolica wyspy

Jeśli ktoś lubi poznawać urok miast, przechadzać się urokliwymi uliczkami i próbować lokalnych potraw, miasto Zakynthos na pewno się spodoba. To największe i najważniejsze miasto na wyspie, które generalnie zachowało bardziej włoski, niż grecki klimat. Było ono przez kilka wieków zdominowane przez Wenecjan, co łatwo zauważyć w tamtejszej architekturze. Miasto zostało odbudowane po trzęsieniu ziemi, które miało miejsce w 1953 roku. Obecnie to miejsce tętni życiem i na pewno spodoba się turystom poszukującym przyjemnego nadmorskiego klimatu. 

Błękitne Groty 

Dla pasjonatów podziwiania natury lub snurkowania to punkt obowiązkowy. Skalne jaskinie w otoczeniu turkusowej wody tworzą bajkowy krajobraz. Gdy woda jest podświetlana przez słońce, można łatwo dostrzec dno morskie dzięki wspaniałej przejrzystości. W niektórych miejscach mowa nawet o 7-8 m głębokości. Sieć jaskiń tworzy tam łuki skalne pod którymi można przepływać, co dodatkowo dodaje uroku całej wycieczce. 

Żółwie Caretta caretta

To właśnie dla nich ludzie przybywają, aby zobaczyć je w naturalnym środowisku. Można z nimi snurkować, a także jest możliwość zobaczenia ich na plażay Gerakas ze złotym piaskiem, która stanowi lęgowisko żółwi Caretta caretta. To wyjątkowe miejsce znajduje się na samym końcu Półwyspu Vassilikos. Plaża jest dość szeroka i długa, a łagodne zejście do wody na pewno spodoba się rodzinom z dziećmi.

Wyspa Cameo

To niewątpliwe najbardzej urokliwa wyspa. Można do niej dojść mostem, który jest połączony z lądem. Nazywana jest także „Wyspą Ślubów”, bo właśnie tak zakochani chcą brać romantyczne śluby.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *