Bośnia

Bośnia i Hercegowina co warto zobaczyć ?

Bośnia i Hercegowina nie jest tak popularna jak sąsiadująca z nią Chorwacja. Natomiast nie ujmuje jej swoimi pięknymi zakątkami. Ten kto wybierze ten kierunek gwarantuję, że się nie zawiedzie. W każdym razie ja jestem zachwycona i poleca. Teraz przedstawię kilka propozycji, które koniecznie trzeba odwiedzić będąc w tym pięknym kraju.

Mostar

Zapewne większość z Was kojarzy most w Mostarze i nie musze za bardzo go przedstawiać, w każdym razie robi on wrażenie i obowiązkowo trzeba go zobaczyć. Ja oczywiście zamarzyłam sobie kawę na tle tego mostu i wiadomo kawa smakowała wyśmienicie. W sezonie letnim trzeba liczyć się z licznymi turystami, my byliśmy w czasie Covid-u więc tłumy były znośne.

Blagaj

Blagaj leży blisko Mostaru około 13 km, więc będąc w Mostarze warto tam też zajrzeć. Zdecydowanie dla mnie to miejsce zrobiło lepsze wrażenie niż Mostar, ale to kwestia gustu. Ja kocham naturę, a tutaj można ją ujrzeć.

Medziugorie i Počitelj

Oba te miejsca leżą niedaleko Wodospadów Kravica więc można je odwiedzić przy okazji wycieczki do Mostaru. Medziugorie to popularny w Bośni ośrodek kultu religijnego, gdzie miały miejsca objawienia maryjne. Spotkacie tam głównie pielgrzymów ze wszystkich części świata.

Wodospady Kravica

Wodospady Kravica może zobaczyć jadąc z Mostaru do Chorwacji, jeśli ktoś nie ma zamiaru za długo tam być. Do wodospadów ciągnie długa droga w dół po schodach. O ile schodzenie nie robi takie dużego problemu co powrót po dniu spędzonym na „odpoczynku” nad wodospadami robi się mega wyczyn z dwójką zmęczonych dzieci. Zaletą Wodospadów Kravica jest to, że można się tam kąpać w wyznaczonych miejscach, ja oczywiście z tego korzystałam ile mogłam.

Powyższe punkty są obowiązkowe, można zobaczyć je w krótkim czasie, więc jeśli ktoś nie planuje za długo pozostać w Bosni to te punkty zapewne jest w stanie zobaczyć. Najlepiej oczywiście poruszać się autobusem, bo Bosnia nie jest krajem, który słynie z dobrych dróg i dobrej komunikacji.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *