Bośnia

Bośnia i Hercegowina

Bośnia i Hercegowina lub Bośnia – państwo federacyjne ze stolicą w Sarajewie położone w południowej Europie, na Półwyspie Bałkańskim. Graniczy na północy, zachodzie i południu z Chorwacją, na wschodzie z Serbią, a na południowym wschodzie z Czarnogórą. Od południowego zachodu ma dostęp do Morza Adriatyckiego. Tak dokładnie opisuje Bośnię wikipedia. Zapewne ma racje, ale nie ma w tym historii, która jest przepełniona w każdym miejsc, budynku i ludziach.

Nasuwa się często pytanie dlaczego akurat tym razem wybraliśmy ten kierunek? Odpowiedź jest bardzo prosta. Jest to kierunek póki co jeszcze mało znany, a to co jest mało znane zawsze bardzo mnie fascynuje. Dodatkowo plan był taki, że będziemy w Chorwacji, w której byliśmy już kilka razy i spora część już została zwiedzona więc podzieliliśmy wyjazd na dwie części. Uważam, że był to idealny pomysł, bo Bośnia zachwyciła mnie totalnie.

Bośnia oferuje mnóstwo atrakcji do zwiedzenia, ale zdecydowanym minusem jest to, że kraj ten dysponuje jedynie 20 km dostępu do morze, co powoduje, że w jedynym kurorcie, którym Bośnia dysponuje jest tłoczno, a plaża jest wąska, zatłoczona i nie zachwyca swoim wyglądem. My nie spędzaliśmy na niej czasu bo byliśmy w super hotelu, który posiadał wszystko czego potrzebowaliśmy, dodatkowo do Bośni trafiliśmy, aby ją zwiedzać, a nie plażować. Plażowanie było zaplanowane na Chorwację.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *