Bośnia

Neum jedyny kurort w Bośni i Hercegowinie

Bośnia i Hercegowina posiada jedynie 20 km odcinek dostępu do morza, a najciekawsze z tego jest to, że „wcina” się on pomiędzy chorwacką Dalmacje. Jedynym kurortem nadmorskim jest Neum, które nie może poszczycić się urokliwą plażą, ale posiada bardzo urokliwą promenadę.

Większość Bośnie kojarzy z tym, że aby dojechać do Dubrownika trzeba przejechać właśnie przez Bośnie. Fakt Chorwacja zaczęła budowę mostu, który ma umożliwić bezpośredni dostęp do Dubrownika. Otwarcie tego mostu zaplanowane jest na 2022 rok.

Plaże miejskie

Ze względu, że Bośnia nie posiada zbyt długiego wybrzeża z dostępem do morza to niestety plaże nie należą do najpiękniejszych. Większość plaż w Neum jest wybetonowana przez co robią niezbyt atrakcyjne wrażenie. Jedną z ładniejszych plaż można znaleźć przy hotelu Sunce, ale w sezonie letnik jest bardo zatłoczona. My nie korzystaliśmy z plaż, bo mieliśmy bardzo dobry nocleg.

Gdzie nocować w Neum

Polecam zdecydowanie wybrać hotele z basenem jeśli ktoś szczególnie podróżuje z dziećmi, hotele także z reguły mają swoją prywatną plażę. Ja nie lubię tłumów, więc basen był obowiązkowy, poza tym byliśmy nastawieni na zwiedzanie. Plażowanie było zaplanowane jak będziemy w Chorwacji.

My byliśmy w hotelu Grand Hotel Neum i byliśmy bardzo zadowoleni. Hotel leży na wzgórzu co daje piękny widok, ale także miliśmy bezpośredni dostęp do plaży. Można do niej zjechać windą, a następnie iść tunelem, który został zrobiony, aby nie chodzić po górach, wystarczy przejść przez ulicę i parę schodów w dół i jest się na plaży.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *