Chorwacja

Szybenik co warto zobaczyć i czy warto ?

Nazwa Szybenik to pierwszy raz pojawiła się w 1066 roku i to właśnie Szybenik jest najstarszym miastem rodowym Chorwatów. Oczywiście w Szybeniku także nagrywany był serial „Gry o tron” i spacerując możemy natknąć się na wiele budynków, które występowały w filmie.

Co warto zobaczyć w Szybeniku ?

Katedra Św. Jakuba

Jedną z najważniejszych zabytków w Szybeniku jest Katedra Św. Jakuba, która także występuje w „Grze o tron”. Katedra została zbudowana jedynie z kamienia, co właśnie przyniosło jej sławę i została wpisana na listę UNESCO.

Twierdza Św. Mikołaja i Michała

Twierdza także jest obowiązkowym punktem w Szybeniku, aby się do niej trzeba wejść po schodach. Droga nie jest łatwa bo idzie w górę, ale gdy dojdziemy widok jest obłędny.

Widok z Twierdzy na Szybenik

W Twierdzy odbywają się liczne koncerty i przestawienia przez co zwiedzając ją możemy natknąć się na scenę z miejscami siedzącymi. Tuż obok znajduje się bar, który zapewne jest czynny podczas imprez.

Ceny biletów

Wejście do Twierdzy jest płatne, poniżej zdjęcie z cenami.

Uliczki w Szybeniku

Oprócz typowych zabytków w Szybeniku, których jest sporo natomiast niekoniecznie są bardzo znane. Spacerując uliczkami nie sposób nie zauważyć pięknych budynków i klimatu, który tworzy to miejsce. Będę szczera i napisze, że to miasto mnie urzekło i to bardzo. Spacerowaliśmy powoli, bez pośpiechu i bez tłumów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *