Chorwacja

Twierdza sv Nikola – Šibenik

Twierdza św. Mikołaja (tvrđava sv. Nikola) – Šibenik usytuowana jest na wyspie Ljuljevac, u wejścia do kanału św. Antoniego (sv. Ante), który prowadzi do Šibenika. Jest to zarazem ujście rzeki Krka do Adriatyku. 

Aby się tam dostać trzeba przejść wąskim mostem, woda jest płytka, więc gdyby ktoś wpadł zapewne woda sięgała by do kostek. W każdym razie droga jest przepiękna i warta przejścia.

Gdy przejdziemy przez most dostajemy się na mała wysepkę. Jest ona urocza, znajdują się na niej stare budynki, które niestety zachowane są w bardzo złym stanie.

Po przejściu tej uroczej wysepki musimy dostać się do fortu, ale najpierw trzeba pokonać drogę po kamieniach, które znajdują się w wodzie. My nie zdecydowaliśmy się, woleliśmy oglądać fort z daleka. Nie ma możliwość wejścia do środka, bo jest zamknięty dla zwiedzających, nawet nie można wchodzić tam wchodzić. Niestety większość zwiedzających ignoruje ten zakaz.

Wracając po zejściu z mostu dostajemy się na plaże i oczywiście plac zabaw, z które dzieci koniecznie musiały skorzystać.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *