Czechy

Co warto zwiedzić w Pradze

Praga to piękne, tajemnicze miasto. Będąc szczera jadąc tam nie oczekiwałam za dużo, ale bardzo pozytywnie się zaskoczyłam. W każdym razie Praga oferuje dużo atrakcji i według mnie każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. My oczywiście byliśmy nastawieni na maksymalne zwiedzanie.

Widok z Zamku na Hardczanach

Zamek na Hardczanach

Jak w poprzednim poście odpisywałam szczegółowo zamek. Jest to główny i obowiązkowy punkt do zwiedzania będąc w Pradze.

Zamek na Hardczanach

Most Karola w Pradze

Zdecydowanie najbardziej romantyczne miejsce w Pradze. Muzyka, ludzie spacerujący oraz obłędny widok zachwycają i wprowadzają w romantyczny klimat. Most łączy ze sobą dzielnice Malá Strana i Staré Město, a jednocześnie jest ot miejsce gdzie turyści przybywają tłumnie.

Most Karola

Na Moście Karola znajduje się trzydzieści figur oraz grup figur. Będąc na moście nie sposób ich nie zauważyć. Sa piękne i wyjątkowe.

Ciekawostką jest to, że Most Karola jest powiązany z mostem w Polsce, który znajduje się w Kłodzku. Zbudowany został w latach 1280–1390 za czeskiego władania ziemią kłodzką.

Praski Zegar Astronomiczny

Najbardziej popularną częścią wieży jest zegar, którego nie sposób nie zauważyć. Można wejście do wieży i zobaczyć panoramę miasta – my akurat się na to nie zdecydowaliśmy ze względu, że byliśmy tak głodni i zmęczeni, że nam się po prostu nie chciało. Koszt wejścia to około 43 zł.

Tańczący dom

Zastanawiałam się jak wygląda na żywo tańczący dom. Ogólnie nazwa dość trafiona, bo gdy zobaczyłam go na żywo to faktyycznie w świetle słońca można zobaczyć i podziwiać go jak „tańczy”. Trzeba trochę wyobraźni i wszystko jest możliwe. Z perspektywy osoby, która lubi oglądać architekturę, ale nie jest znawcą to napisze, że mi się podobał, ale czy „urwał mi głowę”? to zdecydowanie NIE. Natomiast będąc w Pradze koniecznie trzeba iść i samemu się przekonać czy się podoba czy nie.

Tańczący Dom

Rynek Staromiejski w Pradze

Jest to centrum miasta, które znajduje się w starej części. Kiedyś było to centrum handlu, dzisiaj można tutaj dobrze zjeść oraz wypić wybierając jedną z licznych restauracji. Jest to ogromny plac liczący 9 tys. metrów kwadratowych. O każdej porze roku i dnia jest pełno tutaj turystów jak i mieszkańców Pragi.

Bezpośrednio na płycie rynku znajduje się pomnik Jana Husa, słynnego czeskiego reformatora religijnego.

Rynek Staromiejski

Palladium

Ktoś kto lubi zakupy powinien tutaj zajrzeć. Jest to centrum handlowe, które mieści się na Placu Republiki. Wybudowane zostało na miejscu gdzie kiedyś były baraki Jerzego z Podiebradów, które w obecnych czasach stały puste. Otwarcie galerii miało miejsce 25 października 2007 roku.

Palladium

Plac Republiki

Plac Republiki znajduje się na granicy Starego i Nowego Miasta. Niedaleko placu znajduje się stacja metra.

Plac Republiki

Muzem Iluzji

Niewielkie muzeum, w którym można porobić sobie ciekawe, a zarazem śmieszne zdjęcia. Byłam pierwszy raz i jakoś to nie mój klimat – dzieciom zapewne się spodoba.

Plac Wacława

Znajduje się w centrum Pragi w dzielnicy Nové Město. Polacy często na tem plac mówią potocznie Wacławiakiem.

Plac Wacława
Ławka na Placu Wacława

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *