Niemcy

Drezden w kilka godzin

Zapewne nigdy bym tu nie trafiła, gdyby nie to, że gdy wracaliśmy z Pragi postanowiliśmy zrobić sobie dłuższy postój na zwiedzenie jakiegoś miasta. Padło właśnie na Drezno.

Zwinger

Nie mieliśmy zbyt dużo czasu na zwiedzanie, więc postanowiliśmy poszwendać się po okolicy. Zapewne więcej jest do zwiedzania, ale mi to wystarczyło w zupełności.

Co warto zobaczyć w kilka godzin ?

Kulturpalast 

To budynek w stylu modernistycznym zaprojektowany przez Wolfganga Hänscha w czasach Niemieckiej Republiki Demokratycznej. Kiedyś była to największa hala w Dreźnie, gdzie odbywały się różnego typu przedstawienia czy koncerty.

Zwinger

To pałac, który powstał z udziały króla Polski i Saksoni, który powstał w centrum Drezna. Co istotne jest on uważany za najbardziej znaczącą budowlę baroku w Europie.

Zwinger

Jeśli chcemy obejrzeć sobie galerie powinno nam to zając ok 1,5 godziny, razem z pozostałymi wystawami całość zająć może nawet około 3 godzin.

Zwinger

Niegdyś pałac przylegał do murów miejskich i był oblany fosą. Jej pozostałość to zbiornik wodny nazywany Zwingegraben, przez który przerzucono most wiodący do Bramy koronnej. Po zburzeniu miejskich umocnień wolny teren zagospodarowano w formie parku.

Zwinger
Zwinger

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *