Poradniki

Moje top filmy i seriale świąteczne

Jak co roku uwielbiam w pełni korzystać z miesiąca świątecznego. Lubimy wczuwać się w klimat świat, a jedną z metod są filmy świąteczne. Mamy swoje ulubione, ale jak co roku wpadają jakieś nowości.

Przedstawię moją subiektywną opinię oraz to co lubią moje dzieci. Oni też mają już swoje gusta i co roku powracają też do swoich ulubionych.

Filmy świąteczne dla całych rodzin

Święta na zamówienie

W tym filmie zdecydowanie nie brakuje świątecznej atmosfery. Wszystko dzięki głównej bohaterce, utalentowanej, świątecznej dekoratorce! Zatrudniona przez młodego, zapracowanego architekta, przychodzi z odsieczą w przygotowaniu świąt i ugoszczeniu rodziny. W tym filmie unosi się nie tylko świąteczny, ale również romantyczny nastrój.

Last Christmas

Główną bohaterką najnowszego filmu Paula Feiga jest Katarina vel Kate, emigrantka z byłej Jugosławii, niegdyś prosperująca wokalistka, teraz elfka w sklepie świątecznym, zapijająca smutki w lokalnych pubach. Dodatkowo, co oczywiście kluczowe dla całej fabuły, ogromna fanka George’a Michaela, o czym świadczy nie tylko nalepka na walizce, ale i zapętlenie Heal the Pain w szafie grającej. Jednym ratunkiem wydaje się Swiper (nieformalnie – Tinder) i przypadkowy seks, dający złudną nadzieję na poprawę humoru.

Świąteczny kalendarz

Utalentowana, ale sfrustrowana fotografka dostaje w prezencie świąteczny kalendarz, który zdaje się przepowiadać przyszłość. 

Facet na święta

Wszyscy kogoś mają, kogoś kochają i szykują się na świąteczne obiadki rodzinne. Wszyscy poza Johanne, która ma już serdecznie dość wścibskich pytań o swoje życie uczuciowe i dlatego postanawia znaleźć idealną partię na Święta.

Holiday

Komedia romantyczna sprzed 14 lat w reżyserii mistrzyni gatunku Nancy Meyers niesie przesłanie w sam raz na 2020 rok. Najlepsze święta przeżyjemy wtedy, gdy zerwiemy ze starymi nawykami.

Filmy świąteczne dla dzieci

Grinch: świąt nie będzie

Film uwielbiany przez moje dzieci. Co roku oglądany kilka razy. Myślę, że nikomu nie muszę przedstawiać tego filmu, a jeśli go nie znacie koniecznie musicie to nadrobić.

Kronika świąteczna

Film ma dwie części jak i jedna i druga jest uwielbiana. Można poczuć klimat świąt a jednocześnie poznać Panią Mikołajową.

Ratujmy Mikołaja

Elf Bernard jest wynalazcą, który na razie pracuje w stajni, opiekując się zastępem reniferów świętego Mikołaja. Jego wielkim marzeniem jest dostanie się do elitarnej grupy naukowców z tajnego laboratorium Mikołaja, ale za sprawą niefortunnego wynalazku niechcący ujawnia jego lokalizację chciwemu miliarderowi. Emil Złoczyński chce ukraść magiczne sanie Mikołaja, które pozwalają mu na dotarcie do wszystkich dzieci świata w zaledwie jedną noc.

Pan Jungle

Tytułowy Pan Jangle w swojej młodości był wielkim wynalazcą. Jego specjalnością były magiczne gadżety i zabawki, które sprzedawał w swoim przytulnym sklepie. W dniu, w którym dostaje przesyłkę zawierającą magiczny składnik potrzebny do jego najnowszego wynalazku, ożywia jedną ze swoich lalek. Ta, mając nikczemne plany, namawia Gustafsona – pomocnika Jangle’a – do kradzieży księgi z wynalazkami i wykorzystania ich na swój użytek. 

Święta Angeli

Wigilijna wizyta w kościele podsuwa młodej Angeli niezwykły pomysł. Zobacz podnoszącą na duchu opowieść opartą na opowiadaniu autorstwa Franka McCourta.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *