Poradniki

Netflix – moje top 9

Kiedy przychodzi jesień i wieczory trwają znacznie dłużej to wtedy zastanawiamy się co robić. Większość z nas lubi ciepły kocyk i dobry film. Ale jak wybrać dobry film w czasach kiedy wybór jest ogromny.

Przedstawię Wam subiektywny ranking moich top 9. Oczywiście na ta chwilę, bo zaraz coś znajdę nowego i moje top mogą się zmienić.

Netflix i chill

Outlander

Sanitariuszka służąca podczas II wojny światowej, rozdarta między dwoma życiami — i miłościami — niespodziewanie zostaje przeniesiona 200 lat w przeszłość. Film mnie oczarował, zdecydowanie czekałam na kolejny sezon. Pokazana jest w nim miłość, woja i przeciwności losu.

Narcos

Pablo Escobar, którego gra Wagner Moura jest potężnym bossem kartelu narkotykowego z Medelin w Kolumbii. Jego działalność związana z handlem kokainą rozrasta się.  Film pokazuje jego życie, siłę oraz przemoc, która w żaden sposób nie jest kontrolowana. Obejrzałam go prawie w „ciągu.

Dom z papieru

Myśle, że tego serialu nie muszę przedstawiać. chociaż przyznam się szczerze, że pierwsze dwa odcinki totalnie mnie nie wciągnęły do tego stopnia, że za pierwszym razem porzuciłam oglądanie go. Wróciłam do niego po jakiś czasie pod namową znajomych i zastanawiam się jak to się stało, że ten serial odrazu mnie nie „pochłonął”.

Dynastia

Uważam, że ten, kto dorastał przy historii o zepsutych, bogatych nastolatkach z Upper East Side, doskonale odnajdzie się w opowieści o równie zepsutych i równie bogatych Carringtonach. Oczywiście oba seriale osadzone są w zupełnie innej rzeczywistości, ale pamiętać należy, że The CW celuje przede wszystkim w młodego odbiorcę, więc ta nowa Dynastia jest uwspółcześniona do granic możliwości i raczej nie przemówi do tych, którzy mieli okazję ekscytować się jej kultową „poprzedniczką”, a raczej do tych, którzy pokochali – równie kultową w pewnych kręgach – Plotkarę.

The Crow

Serial przedstawia losy królowej jeszcze sprzed okresu, kiedy stała się głową rodziny Windsorów, jak i już w trakcie władania przez nią Zjednoczonym Królestwem. Twórcy pozwolili nam być niczym wierny towarzysz jej królewskiej mości. Z każdym odcinkiem postać Elżbiety II staje się bliższa odbiorcy. Widzimy nie tylko nestorkę rodu Windsorów, ale kobietę pełną wewnętrznych walk, siłę, emocje, jakie przeżywa. Możemy dostrzec jej człowieczeństwo, a nie tylko posągowość. Kolejne lata jej władania przynoszą doświadczenie i mądrość, ale też zdolność spajania rodziny mimo niesnasków. Od Churchilla przez Margaret Thatcher, to Królowa Elżbieta II aktywnie uczestniczyła w tworzeniu się historii Wielkiej Brytanii.

Lucyfer

Znudzony diabeł porzuca rolę władcy piekieł i przeprowadza się do Los Angeles, gdzie kupuje klub nocy i rozwiązuje sprawy z panią detektyw, w której z zbiegiem czasu się zakochuje. Lekki serial, który zapewne poprawi humor.

Sabrina

Ten kto urodził się w latach 80-tych zapewne pamiętam serial „ Sabrina nastoletnia czarownica” to nic innego jak jej nowa odsłona. Nie mogłam się oprzeć temu, aby zacząć oglądać ten serial. Zdecydowanie serial jest zupełnie inny od oryginalnej wersji. Przedstawiony jest on w mrocznych klimatach, że oglądając serial można odnieść wrażenie, że ciągle panuje tam mrok. Mi się podobał, dlatego znalazł się na mojej liście.

New Amsterdam

Serial inspirowany wspomnieniami dyrektora najstarszego szpitala publicznego w Ameryce śledzi losy błyskotliwego lekarza Maxa Goodwina. Wszystko ceniący niezależność dr Max Goodwin zostaje dyrektorem najstarszego szpitala w USA. Teraz każdy dzień to nowa rewolucja – dla dobra pacjentów.

The Good Doctor

Młody, niezwykle uzdolniony lekarz z autyzmem otrzymuje pracę na oddziale chirurgii prestiżowego szpitala. Można dzięki temu serialowi zrozumiem osoby, które zmagają się z autyzmem i pokazuje że te osoby nie muszą być wykluczane ze społeczeństwa.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *