Polska,  Relacje z podróży

Stóg Izerski w Świerardowie Zdrój i Kolej Gondolowa

Szczególną atrakcją Świeradowa i okolic jest dostępna przez cały rok – kolej gondolowa – jedna z kilku w całej Polsce.To szczególny rodzaj kolejki linowej 71 zabudowanymi, ośmioosobowymi kabinami, przystosowanymi również do przewozu osób niepełnosprawnych, ze stacją górną na Stogu Izerskim.

Kolej gondolowa

Kolej działa przez cały rok, zarówno ułatwiając szusowanie narciarzom w sezonie zimowym, jak i przewożąc turystów pieszych i miłośników górskich tras rowerowych w lecie. Nie ma ograniczeń wiekowych co do takiej rozrywki.

Kolej Gondolowa na Stogu Izerski

Jeśli chcemy zobaczyć stoki przed przyjazdem jest taka możliwość na stronie SkinSun są tam kamery na żywo. Mnie to przekonało. Na stronie także przeczytamy co oferują, jakie są ceny i godziny otwarcia.

Na Stogu Izerkim znajduje schronisko, bardzo stylowe jest to górski zabytek. Wybudowane w śląsko-łużyckim stylu w latach 20. XXw. bardzo ładnie komponuje się z północnymi stokami góry.

Schronisku na Stogu Izerskim
Stóg Izerski

Oprócz schroniska na Stogu Izerskim znajduje się Izerska Chata, w której można coś zjeść czy wypić. Na Stóg Izerski dostaliśmy się gondolą w celach turystycznych, ze względu, że nie jestem specjalistką od nart, więc póki co pojechaliśmy, pozwiedzaliśmy, zjedliśmy i wróciliśmy. Liczę, że następnym razem na Stóg Izerski zawitam z nartami.

Stóg Izerski

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *