13 najlepszych miejsc do odwiedzenia na Sri Lance

Podróżowanie jest marzeniem każdego człowieka. Istnieje wiele krajów na całym świecie, gdzie można cieszyć się piękną przyrodą. Ale najlepszym krajem do odwiedzenia jest Sri Lanka.

Ta maleńka wyspa jest pełna hipnotyzujących krajobrazów, egzotycznego jedzenia i żywej kultury. Miejsce to słynie z buddyjskiej historii i architektury. Jest to kraina świątyń, klasztorów i buddyjskich jaskiń. Nigdy nie zapomnisz doświadczenia związanego z odwiedzeniem tego miejsca.

Oto najlepsze miejsca do odwiedzenia na Sri Lance:

1. Skalna Forteca Sigiriya

Jest to jedno z najbardziej znanych i najlepszych miejsc turystycznych na Sri Lance. Ta starożytna skalna forteca położona w centralnej prowincji Sri Lanki. Miejsce to znajduje się na szczycie wzgórza i jest otoczone przez bujny zielony las. Widok ze szczytu jest absolutnie niesamowity.

2. Dambulla

Dambulla jest jednym z najlepszych i najbardziej znanych kompleksów świątynnych Sri Lanki. Miejsce to jest poświęcone Panu Buddzie. W świątyni znajduje się tak wiele świętych miejsc i jaskiń. Miejsce to jest znane z buddyjskiej sztuki jaskiniowej.

3. Nuwara Eliya

Nuwara Eliya to miasto położone w Centralnej Prowincji Sri Lanki. Jest to najwyżej położone miasto w kraju. Jeśli chcesz zobaczyć piękno natury to musisz odwiedzić to miejsce. Miejsce to pokryte jest plantacjami herbaty i pięknymi górami.

4. Yapahuwa Maha Viharaya

Yapahuwa Maha Viharaya jest jedną z najbardziej znanych świątyń Sri Lanki. Świątynia jest poświęcona Panu Buddzie. Znajduje się we wschodniej części kraju.

5. Park Narodowy “Gal Oya

Miejsce to jest pełne dzikich zwierząt, zagrożonych gatunków i gadów. Miejsce jest otoczone przez wysokie góry. Park Narodowy Gal Oya jest jednym z największych parków narodowych Sri Lanki.

6. Kandy

Kandy jest stolicą Sri Lanki. Miejsce to znane jest z malowniczego piękna i naturalnych krajobrazów. Znajdziesz tu wiele popularnych miejsc, takich jak Królewskie Ogrody Botaniczne, Ogrody Botaniczne Peradeniya i Twierdza Skalna Sigiriya.

7. Park Narodowy Uda Walawe

Miejsce to jest pełne dzikich zwierząt, zagrożonych gatunków i gadów. Park Narodowy Uda Walawe jest obszarem chronionym na Sri Lance.

8. Park Narodowy Horton Plains

Miejsce to znane jest z lasu tropikalnego. Park Narodowy Horton Plains jest pełen dzikiej przyrody. Jeśli chcesz zobaczyć krokodyle i dzikie słonie to musisz odwiedzić to miejsce.

9. Kalutara

Kalutara to miasto portowe w południowej prowincji Sri Lanki. Jeśli chcesz cieszyć się wakacjami to musisz odwiedzić to miejsce. Miejsce to jest pełne pięknych plaż. Znajdziesz tu wiele popularnych plaż jak Hikkaduwa Beach, Weligama Beach i Mirissa Beach.

10. Nuwara Eliya

Nuwara Eliya to miasto położone w środkowej części kraju.