19 Najlepszych miejsc do odwiedzenia w Nepalu

Nepal jest bardzo ciekawym miejscem do odwiedzenia, ponieważ będziesz mógł doświadczyć stąd wielu rzeczy. Od pięknych gór do historycznych miejsc, od starożytnych świątyń do nowoczesnych budynków, od klasztorów do restauracji, od tradycyjnej kultury do unikalnej sztuki, od dzikiej przyrody do dzikiej przyrody, będziesz mógł doświadczyć tutaj wszystkiego.

1. Lumbini

Lumbini jest miejscem narodzin Pana Buddy. W parku Lumbini znajduje się ogromny posąg Buddy i jest on uważany za najważniejsze miejsce do odwiedzenia w Nepalu. Znajduje się w południowej części Doliny Katmandu i jest tu wiele historycznych miejsc. Zobaczysz posągi buddyjskie, starożytne świątynie i klasztory.

2. Świątynia Pashupatinath

Jest to największa świątynia hinduistyczna w Nepalu. Będziesz mógł zobaczyć różne bóstwa wewnątrz tej świątyni. Świątynia jest również znana jako “świątynia dwóch rzek”. Zobaczysz cztery główne rzeki (Ganga, Jamuna, Sindhu i Kosi) wewnątrz terenu świątyni.

3. Plac Durbar w Katmandu

Kathmandu Durbar Square jest główną atrakcją turystyczną Nepalu. Ten plac jest również znany jako serce Nepalu. Zobaczysz tu wiele zabytków, takich jak pałac króla Prithvi Narayan Shah, dom bogini Kamali i dom boga Krishny.

4. Świątynia Changu Narayan

Świątynia jest największą świątynią w Nepalu i jest poświęcona hinduistycznemu bogu Wisznu. Jest to jedno z ważnych miejsc, gdzie hindusi przychodzą, aby oddać cześć i zaoferować modlitwy do boga.

5. Patan Durbar Square

Patan to miasto w południowej części Katmandu. Ten plac jest miejscem, gdzie można zobaczyć wiele starych zabytków. Patan jest również znany jako “miasto pałaców”.

6. Boudhanath Stupa

Boudhanath to klasztor buddyjski. Będziesz mógł zobaczyć tutaj najstarszą stupę Nepalu. Stupa poświęcona jest trzeciemu królowi Nepalu, który był budowniczym tej świątyni.

7. Thamel

Thamel to lokalna nazwa tego obszaru w Katmandu. Jest to najbardziej popularne miejsce turystyczne w Nepalu. W tym miejscu będziesz mógł znaleźć wiele pensjonatów, sklepów z pamiątkami i tanich restauracji.

8. Bhaktapur Durbar Square

Bhaktapur to małe miasto w centralnej części Nepalu. Jest to miejsce, gdzie można zobaczyć największy i najlepiej zachowany plac durbar na świecie.

9. Stupa Swayambhunath

Swayambhunath to najpopularniejszy punkt orientacyjny Katmandu. Jest to świątynia buddyjska i największa stupa Nepalu.

10. Bouddhanath Stupa

Jest to druga co do wielkości stupa Nepalu. Znajduje się ona również w Katmandu i będziesz mógł zobaczyć jej ogromną