Najciekawsze miejsca turystyczne w Pradze

Praga – stolica Czech, położona w centrum Europy, jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast turystycznych na świecie. Bogata historia, spektakularna architektura i fascynujące zabytki czynią Pragę niezwykle atrakcyjnym miejscem dla turystów z całego świata. W tym artykule przedstawiamy najciekawsze miejsca turystyczne w Pradze, które warto odwiedzić podczas pobytu w tym magicznym mieście.

  1. Hradczany i Zamek Praski

Hradczany stanowią największy zamek na świecie, a także jedno z najpiękniejszych miejsc w Pradze. Na terenie kompleksu zamkowego można podziwiać m.in. Katedrę św. Wita, pałac królewski, Złotą Uliczkę i wiele innych interesujących budowli. Spacerując po wzgórzu Hradczany, można poczuć ducha średniowiecznej Pragi i cieszyć się niepowtarzalnymi widokami na miasto.

  1. Staromiejskie Sztolnie

Pod staromiejskim rynkiem w Pradze znajduje się labirynt podziemi, które pełniły różne funkcje na przestrzeni wieków. Można tam zobaczyć m.in. dawne rzeźbione figury, kanały, studnie i czarne kuchnie. Staromiejskie Sztolnie to fascynujące miejsce, które przenosi nas w czasy średniowiecznej Pragi i odsłania tajemnice jej podziemi.

  1. Most Karola

Most Karola to jedna z najważniejszych atrakcji Pragi i jeden z najpiękniejszych mostów na świecie. Znajduje się na rzece Wełtawie i łączy Stare Miasto z Małą Straną. Spacerując po moście, można podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na panoramę Pragi, a także statuy świętych i ciekawe konstrukcje mostu.

  1. Katedra św. Wita

Katedra św. Wita to jeden z symboli Pragi i najważniejszy kościół w Czechach. Znajduje się na terenie kompleksu zamkowego i jest jednym z najważniejszych zabytków gotyckich w Europie. We wnętrzu katedry można zobaczyć m.in. Kaplicę św. Wacława, Kaplicę Boženy Němcovej oraz grobowce i relikwie świętych.

  1. Złota Uliczka

Złota Uliczka to malownicza uliczka, którą osiedlali się niegdyś kowale i złotnicy. Dziś jest to turystyczna atrakcja, na której można znaleźć kolorowe domki, w których znajdują się sklepy z pamiątkami i małe muzea. Złota Uliczka jest także miejscem, w którym mieszkał słynny pisarz Franz Kafka.

  1. Klasztor Strahov

Klasztor Strahov to jedno z najstarszych miejsc w Pradze, które warto odwiedzić. Można tam zobaczyć m.in. bibliotekę Strahovską, która posiada bogate zbiory starodruków, oraz freski w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

  1. Ogród Letni na wzgórzu Petrín

Ogród Letni na wzgórzu Petrín jest doskonałym miejscem do odpoczynku i obserwacji Pragi z góry. Można tam znaleźć m.in. wieżę widokową, różne ogrody tematyczne, miniaturę Eiffla i wielu innych atrakcji. Spacerując po Ogródku Letnim, można cieszyć się pięknem natury i założyć piknik na trawie.

Wizyta w Pradze to niezapomniane doświadczenie, które zachwyci każdego turystę. Ciekawe miejsca turystyczne, takie jak Hradczany, Staromiejskie Sztolnie, Most Karola, Katedra św. Wita, Złota Uliczka, Klasztor Strahov i Ogród Letni na wzgórzu Petrín, pozostaną na długo w pamięci i sercach odwiedzających. Praga to miasto, które ma wiele do zaoferowania i warto spędzić tam kilka dni, aby odkrywać jego uroki i bogactwo kultury.