Podróż dookoła Morza Śródziemnego na żaglach: odkrywaj porty i wyspy

Podróż dookoła Morza Śródziemnego na żaglach: odkrywaj porty i wyspy

Podróżowanie na żaglach to niezwykła przygoda, która pozwala odkryć najpiękniejsze miejsca na świecie. Jeśli marzysz o podróży dookoła Morza Śródziemnego, to właśnie na żaglach możesz to spełnić. Ten artykuł przedstawia ciąg atrakcji, jakie czekają na ciebie podczas tej niezapomnianej przygody.

 1. Początek przygody – przystań w Maladze
  Podróż rozpoczyna się w Maladze, malowniczym hiszpańskim mieście, które słynie z pięknych plaż i bogatej historii. Po zacumowaniu swojej łodzi w jednym z tamtejszych portów, możesz spędzić czas na zwiedzaniu starówki, odwiedzając słynne Muzeum Picassa i delektując się lokalną kuchnią.

 2. Wspaniałe wyspy Balearów
  Następnie, wyruszając na wschód, dotrzesz do Balearów – archipelagu, na którym znajdują się takie popularne wyspy jak Majorka, Ibiza i Formentera. Majorka zachwyca pięknymi plażami, malowniczymi zatokami i górami Sierra de Tramuntana. Ibiza to raj dla miłośników imprez, ale również piękne plaże i urokliwe wioski. A Formentera to mała, lecz niesamowicie urokliwa wyspa, z białymi, piaszczystymi plażami i krystalicznie czystymi wodami.

 3. Krajobrazy Sardynii i Korsyki
  Płynąc dalej na wschód, napotkasz Sardynię – włoską wyspę, która słynie z pięknych krajobrazów i doskonałych plaż. Możesz zacumować w popularnym Porto Cervo, znanym ze swojego luksusu i wysokiego poziomu usług. Następnie, przepłyniesz na Korsykę – francuską wyspę, która kusi swoimi skalistymi wybrzeżami, urokliwymi wioskami i malowniczymi jeziorami.

 4. Południowa Italia – Sicilia i Kalabria
  Kolejną częścią podróży jest zwiedzanie południowej Italii. Na Sycylii, największej włoskiej wyspie, czekają na ciebie zabytki takie jak Wzgórze Palatynu w Palermo, Dolina Świątyni w Agrigento i wulkaniczne wzniesienia Etny. Następnie, dotrzesz do Kalabrii, regionu słynącego z pięknych plaż, kristalicznie czystego morza i przepięknych gór.

 5. Piękno wybrzeża Chorwacji
  Gdy już opuścisz Włochy, czeka na ciebie kolejny owocny rejon – Chorwacja. Przewodnie tematy to Zadar, Split i Dubrownik. Zadar słynie ze swojego unikalnego morskiego organu i pięknych zachodów słońca. Split to miasto ze wspaniałym historycznym centrum, a Dubrownik to perła Morza Śródziemnego, słynąca ze swoich murów miejskich i pięknych plaż.

 6. Piękne wyspy greckie
  Po opuszczeniu Chorwacji, wyruszysz na wschód, napotykając na swojej drodze piękne greckie wyspy, takie jak Korfu, Rodos, Mykonos i Santorini. Każda z tych wysp ma swoje unikalne atrakcje do zaoferowania, takie jak starożytna twierdza na Korfu, Wielki Mistrz w Rodos, słynne wiatraki na Mykonos i zjawiskowe widoki na Santorini.

 7. Powrót do Malagi
  Podróż dookoła Morza Śródziemnego kończy się powrotem do Malagi. Po kilku tygodniach niezwykłych wrażeń i pięknych widoków, możesz już planować swoją kolejną przygodę. Przeżycia z podróży na żaglach zostaną na zawsze w twojej pamięci, a odkrywanie portów i wysp Morza Śródziemnego na pewno zaoferuje ci niezapomniane chwile.