Saloniki – Przewodnik po tym, co warto zwiedzić w Salonikach

Saloniki są miastem, które każdego roku odwiedza tysiące turystów. Każdego roku miasto jest odwiedzane przez kilka osób, a liczba turystów wciąż rośnie.

Jeśli chodzi o miasta w Grecji, to Saloniki są uważane za drugie co do wielkości miasto Grecji i przemysł turystyczny w tym pięknym mieście kwitnie.

Jeśli planujesz odwiedzić Saloniki, to musisz mieć jasne pojęcie o tym miejscu. Przed planowaniem jakiejkolwiek podróży do Salonik, ważne jest, abyś zrobił listę miejsc, które chcesz odwiedzić.

Oto niektóre z miejsc, które można odwiedzić podczas pobytu w Salonikach.

Miejsca do odwiedzenia w Salonikach

Kościoły

Możesz odwiedzić liczne kościoły i klasztory w Salonikach. Andrzeja, Trójcy Przenajświętszej, Konstantyna i Heleny, Zbawiciela, klasztor Agia Sofia, kościół św. Paraskewii, katedra metropolitalna w Salonikach, klasztor Wielka Ławra, kościół św. Demetriosa, kościół św.

Kultura kawiarniana

Saloniki są znane jako kultura kawiarniana Grecji, szczególnie ze względu na pyszną kawę. W mieście znajduje się wiele kawiarni, kafejek i restauracji. Nigdy nie zabraknie Ci kawy w ciągu całego dnia.

Zamek w Salonikach

Ten zamek został zbudowany przez Wenecjan podczas ich rządów w Salonikach. Możesz zwiedzić Zamek w Salonikach i jego różne pomieszczenia i muzea.

Muzeum Plastiku

Muzeum Plastyczne to muzeum poświęcone sztuce plastycznej. Posiada kolekcję rzeźb i murali stworzonych przez artystów z różnych części świata.

Teatr Starożytny

W Salonikach znajduje się starożytny teatr, w którym od tysięcy lat odbywają się przedstawienia i koncerty.

Muzeum Historii Naturalnej

Muzeum Historii Naturalnej w Salonikach to muzeum, które posiada szeroką kolekcję eksponatów, w tym szkielety, skamieniałości, minerały, owady i inne.

Narodowe Muzeum Archeologiczne

Jest to bardzo ważne muzeum Grecji. Jest to najlepsze miejsce, gdzie można poznać historię Greków.

Akwarium w Salonikach

Akwarium w Salonikach jest jednym z najstarszych akwariów w Europie. Możesz odwiedzić to akwarium i zobaczyć różne eksponaty, takie jak zbiornik z rekinami, basen z żółwiami morskimi i staw z wydrami.

Miejsca warte odwiedzenia w Salonikach

Klasztory

Saloniki są również znane jako “miasto klasztorów”. W mieście znajduje się wiele klasztorów, niektóre z nich to Kościół Świętej Trójcy, Klasztor Agia Sofia, Kościół Świętego Zbawiciela i Kościół Świętego Demetriosa.