Zamek na Hradczanach

Zamek Hradczany znajduje się w środku miasta Hradec Králové w Czechach. Został zbudowany w 1450 roku i jest uważany za jeden z najważniejszych zamków gotyckich w kraju. Zamek dzieli się na dwie części, pierwsza to zamek średniowieczny, a druga to zamek renesansowy.

Dlaczego nazywany jest Zamkiem na Hradczanach?

Zamek Hradczany był pierwotnie znany jako zamek rodziny Czerninów, ponieważ został zbudowany przez rodzinę szlachecką. Na początku XV wieku zamek został zdobyty przez husytów, czyli został zniszczony. W 1419 roku zamek został przekazany Krzyżakom, którzy go odbudowali. Po bitwie pod Białą Górą Krzyżacy zostali pokonani, a zamek zajęli Husyci. W 1452 roku zamek został spalony, a w 1454 roku ponownie zniszczony. W 1480 roku zamek kupiła rodzina Wacława z Pilzna, która go odbudowała.

Zamek na Hradczanach jest uważany za jeden z najważniejszych zamków w Czechach, ale można znaleźć inne ciekawe zamki w tym pięknym kraju.

Położenie Zamku na Hradczanach

Zamek Hradczany znajduje się w mieście Hradec Králové w północnej części Republiki Czeskiej. Znajduje się w środku starego miasta Hradec Králové. Zamek jest otoczony przez miasto i rzekę Wełtawę.

Historia Zamku na Hradczanach

Zamek na Hradczanach został zbudowany w XV wieku. Powstał na wzgórzu dawnej rzymskiej osady Rammes i został zaprojektowany jako fortyfikacja obronna. Zamek był kilkakrotnie przebudowywany i kilkakrotnie zmieniano jego kształt. Zamek został zniszczony w XVIII wieku, a w XIX wieku wybudowano zamek Wacława z Pilzna.

Architektura Zamku na Hradczanach

Zamek na Hradczanach dzieli się na dwie części: Zamek Średniowieczny i Zamek Renesansowy.

Zamek Średniowieczny znajduje się w centrum zamku, natomiast Zamek Renesansowy znajduje się w pobliżu rzeki Wełtawy. Obie te części połączone są murem. Zamek Średniowieczny otoczony jest fosą, a mury mają wysokość 3 m. Zamek renesansowy otoczony jest fosą, a wysokość murów wynosi 6 m.

Zamek średniowieczny otoczony jest fosą, a wysokość murów wynosi 3 m.

Zamek renesansowy otoczony jest fosą, a wysokość murów wynosi 6 m.

Zamek na Hradczanach podzielony jest na trzy wieże: główną, lewą i prawą.

Wieża Główna znajduje się w centrum zamku i jest otoczona fosą.

Wieża Główna otoczona jest fosą.

Wieża Główna połączona jest z zamkiem renesansowym i również otoczona jest