6 niesamowitych rzeczy do zrobienia w Stambule w Turcji

Podróż budżetowa do Stambułu jest bardzo droga, możesz pomyśleć, że to strata pieniędzy, ale nie jest. Zrobiłem już trochę badań na temat rzeczy, które można zrobić w Stambule i dałem ci listę poniżej.

1.Odwiedź Hagia Sophia

Jest to najstarszy i największy kościół na świecie, który został zbudowany w 532 AD i był poświęcony Maryi Dziewicy. Ten kościół znajduje się w samym sercu Stambułu i będziesz uwielbiał go odwiedzać. Konstrukcja tego kościoła jest oparta na architekturze bizantyjskiej. Ten kościół to niesamowite miejsce dla ludzi, którzy chcą poznać historię Stambułu.

2.Zobacz Bosfor

Bosfor jest jedną z najbardziej niesamowitych dróg wodnych, która łączy Morze Czarne z Morzem Marmara i jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Bosfor jest jednym z najlepszych miejsc, gdzie można doświadczyć tureckiej gościnności.

3.Poznaj miasto Sultanahmet

Sultanahmet jest jednym z najlepszych obszarów Stambułu, jeśli chcesz odkryć starą część Stambułu, wtedy pokochasz wizytę w Sultanahmet. Dostaniesz, aby zobaczyć Błękitny Meczet, Pałac Topkapi, Hagia Sophia i wiele innych atrakcji.

4.Poznaj Fatih

Fatih jest jedną z historycznych dzielnic Stambułu, jest również znany jako Stare Miasto. Obszar ten jest pełen meczetów i kościołów.

5.Zjedz w jednej z restauracji w Beyoglu

Beyoglu jest jednym z najstarszych miast na świecie, jeśli chcesz spróbować autentycznego tureckiego jedzenia to pokochasz jedzenie w jednej z restauracji w Beyoglu.

6.Odwiedź Wieżę Galata

Jest to jeden z najbardziej znanych punktów orientacyjnych Stambułu, jeśli chcesz doświadczyć piękna Stambułu to pokochasz odwiedzenie tej wieży.

Wnioski:

Stambuł to bardzo ogromne i złożone miasto, więc nie będziesz w stanie pokryć wszystkich najlepszych miejsc w tym poście. Tak więc, zawarłem również kilka najlepszych miejsc do odwiedzenia.

Jeśli planujesz odwiedzić Stambuł, wtedy będziesz miał okazję doświadczyć kultury, dziedzictwa i tradycji tego miasta.