Najdroższe kawy na świecie

5 najdroższych kaw na świecie

Kawa jest najpopularniejszym napojem na świecie i większość ludzi nie może żyć bez kawy. Ale czy wiesz, że najdroższa kawa na świecie jest sprzedawana za 100 000 dolarów? Kawa nazywa się “Nespresso VertuoLine Elite” i jest własnością szwajcarskiej firmy Nespresso.

Jest to ekspres ultra premium z pojedynczym podaniem. Z najwyższą ceną 100 000 dolarów, Nespresso VertuoLine Elite jest jedną z najdroższych kaw na świecie.

Właścicielem tej kawy jest firma o nazwie “Chicory Group” z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Kupili oni tę kawę w 2008 roku, więc był to pierwszy rok, w którym kawa została wprowadzona na rynek.

Ile kosztuje ta kawa?

Nespresso VertuoLine Elite jest wykonana z najlepszych ziaren arabiki. Występuje w rozmiarze jednej filiżanki i zawiera najlepsze składniki. Na tę kawę trzeba będzie wydać niebotyczną kwotę 100 000 dolarów.

1. Cafe du Monde Cafe au Lait, Nowy Orlean, Luizjana, USA

Cafe du Monde to słynna kawiarnia w Nowym Orleanie. Jest to najstarsza i największa kawiarnia w mieście, która serwuje kawę od 1877 roku. Ich podpis Café au Lait jest jedną z najdroższych kaw na świecie.

2. Starbucks Frappuccino, Seattle, Washington, USA

Starbucks Frappuccino to jedna z najpopularniejszych kaw na świecie. Jest to mieszanka lodu, kawy i mleka. Frappuccino to najdroższa kawa na świecie, której cena wynosi 10 dolarów.

3. Biscotti Caffe, Mediolan, Włochy

Biscotti Caffe to kawiarnia i cukiernia w Mediolanie. Działa już od ponad wieku. Kawiarnia znana jest z włoskiej kawy i jest to jedna z najdroższych kaw na świecie.

4. Dolce Gusto, Rzym, Włochy

Dolce Gusto to włoska kawiarnia znajdująca się w centrum Rzymu. Jest to znane miejsce ze swoich pysznych włoskich kaw. Ich najdroższa kawa na świecie nazywa się Dolce Gusto.

5. The Coffee Bean & Tea Leaf, Nowy Jork, Nowy Jork, USA

Coffee Bean & Tea Leaf to słynna kawiarnia w Nowym Jorku. Znajduje się ona po wschodniej stronie Central Parku. Kawa nazywa się “Nescafé Gold Blend” i jest jedną z najdroższych kaw na świecie.

Wnioski:

Teraz znasz najdroższe kawy na świecie. Ale to nie znaczy, że nie możesz napić się dobrej i pysznej kawy. Podzieliłem się z Tobą również najdroższą kawą na świecie.