Najlepsze miejsca do odwiedzenia w Wielkiej Brytanii według Brytyjczyków

Wszyscy uwielbiamy odkrywać nowe miejsca, miejsca, których nigdy wcześniej nie słyszeliśmy, nową kulturę, tradycje i tak dalej. Wszyscy marzymy, aby odwiedzić miejsce, w którym poczujemy inne życie i gdzie zdobędziemy doświadczenie bycia w innym kraju.

Wielka Brytania jest jednym z najlepszych krajów do odwiedzenia, jeśli kochasz podróżować, ponieważ jest domem dla wszystkich cudów i atrakcji turystycznych, które chcesz zobaczyć. Jest tak wiele pięknych i historycznych miejsc, które są naprawdę warte odwiedzenia.

Jeśli planujesz odwiedzić Wielką Brytanię, to oto dziesięć najlepszych miejsc do odwiedzenia.

1. Edynburg

Edynburg jest stolicą Szkocji i jest domem dla słynnego budynku Parlamentu Szkockiego. Jeśli jesteś miłośnikiem historii, to jest to najlepsze miejsce dla Ciebie do odwiedzenia. Ma wszystkie średniowieczne i renesansowe budynki, a także otrzymasz doświadczenie, aby zobaczyć, jak ludzie żyli w 18 wieku.

2. Zamek w Edynburgu

Zamek w Edynburgu jest jednym z najbardziej znanych i ważnych budynków w Wielkiej Brytanii. Jest to największy zamek w Wielkiej Brytanii i został zbudowany między 1150 a 1470 rokiem. Jest to dobrze utrzymany zamek i będziesz miał również szansę zobaczyć pomieszczenia mieszkalne żołnierzy.

3. Edinburgh Zoo

Jest to trzecie najczęściej odwiedzane zoo w Wielkiej Brytanii i posiada największą kolekcję dzikich zwierząt, a także jest domem dla słynnego basenu z pingwinami. W zoo znajduje się również wiele rzadkich gatunków zwierząt.

4. Festiwal w Edynburgu

Jeśli kochasz cieszyć się festiwalem i koncertami, to jest to najlepsze miejsce dla Ciebie do odwiedzenia. Jest to najdłużej działający festiwal na świecie i ma również niesamowity program muzyczny.

5. Stonehenge

Stonehenge jest najbardziej znanym starożytnym zabytkiem na świecie i jeśli chcesz poznać historię tego miejsca, to jest to najlepsze miejsce do odwiedzenia.

6. Mur Hadriana

Mur Hadriana jest najlepszą rzeczą do zobaczenia, gdy jesteś w Wielkiej Brytanii, ponieważ został zbudowany przez rzymskiego cesarza, Hadriana.

7. St. Andrews

St. Andrews jest jednym z najstarszych miast w Wielkiej Brytanii i jest znane jako dom golfa.

8. Katedra w Durham

Jest to największa katedra w Wielkiej Brytanii i jeśli chcesz zobaczyć najlepszą architekturę, to jest to najlepsze miejsce do odwiedzenia.

9. Liverpool

Liverpool jest drugim co do wielkości miastem w Wielkiej Brytanii i jest to jedno z najlepszych miejsc do odwiedzenia, jeśli kochasz odkrywać inną kulturę.

10. Londyn

Londyn jest stolicą Anglii i jest domem dla Pałacu Buckingham, Big Bena, Trafalgar Square, Tower Bridge itp.

Wnioski:

To jest lista najlepszych miejsc do odwiedzenia w Wielkiej Brytanii według Brytyjczyków. Wiem, że pomoże Ci to w wyborze następnego miejsca na wakacje.