Top 10 rzeczy do zrobienia w Splicie

Czy szukasz najlepszych miejsc do odwiedzenia w Splicie? Cóż, jestem pewien, że nie znasz dokładnych miejsc, w których możesz cieszyć się czasem i spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Jeśli planujesz spędzić trochę czasu w Splicie to proponuję Ci sprawdzić listę najlepszych atrakcji turystycznych w Splicie.

1. Stare Miasto

Jest to wspaniałe miejsce, w którym poczujesz się jak w średniowiecznym mieście. Stare miasto w Splicie znajduje się w południowej części miasta i jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

2. Katedra

Katedra to ogromny budynek, który zobaczysz, gdy wejdziesz na stare miasto w Splicie. Została zbudowana w XII wieku i jest jedną z największych i najstarszych katedr w Dalmacji.

3. Pałac Dioklecjana (Diocletian’s Palace)

Jest to jeden z największych rzymskich budynków na świecie. Został zbudowany w III wieku i jest główną atrakcją w Splicie.

4. Pałac Dioklecjana (The Diocletian’s Palace)

Jest również znany jako Pałac Dioklecjana w Splicie. Ten pałac znajduje się w samym sercu Splitu.

5. Kościół św. Marka

Jest to kolejna popularna atrakcja w Splicie i znajduje się w pobliżu Pałacu Dioklecjana. Jest to jeden z najstarszych kościołów w mieście i jest poświęcony apostołowi Markowi.

6. Wyspa św. Jana

Ta wyspa jest kolejną popularną atrakcją w Splicie. Jest to jedyna wyspa w środku miasta Split.

7. Morze Adriatyckie

Jest tu wiele miejsc, gdzie można uprawiać sporty wodne. Jedną z najlepszych i słynnych plaż jest Zrće Beach.

8. Miasto Hvar

Jeśli jesteś miłośnikiem jedzenia, to Hvar jest idealnym miejscem dla Ciebie. Jest to jedna z najlepszych restauracji w Chorwacji.

9. Jeziora Plitwickie

Na całym świecie jest wiele wodospadów. Jeziora Plitwickie są jednym z najwyższych wodospadów na świecie.

10. Wyspy Kornati

Wyspy Kornati to archipelag, który składa się z 6 wysp. Jest to popularny cel podróży dla turystów.

Wnioski:

To były top 10 rzeczy do zrobienia w Splicie, jeśli masz jakieś inne sugestie to podziel się nimi w komentarzach poniżej.